دانستنی های لیزر

آیا لیزر موهای زائد صورت درد دارد؟

آیا-لیزر-موهای-زائد-صورت-درد-دارد؟

بعضی لز مراجعه کنندگان آستانه تحمل درد کمتری دارند و احساس ترس را دارند، اما از آنجایی که موهای صورت خیلی برای خانم ها آزار دهنده هستند و وجود آن ها لازم نیست ، شاید شما تمام راه های از بین بردن موهای زائد رو انجام دادید تا از موهای زائد بالای لب خود و یا روی گونه خلاص شوید مثل وکس کردن، نخ انداختن و غیره ، ولی حالا بهتر نیست که از اول هیچ کدام از این کار ها را انجام نمی دادید؟

این جایی است که لیزر موهای زائد صورت وارد می‌شود. تصور کنید که آرایش شما دیگر بر روی موهای صورت قرار نمی گیرد تا حالت برجسته ای به خود بگیرد. در عوض پوست شما می‌تواند صاف و عملا بی‌عیب و نقص باشد. یا بهتر از این، فکر کنید بدون اینکه نگران باشید می توانید اجازه دهید دوستانتان و بقیه به پوست صورت شما دست بزنند. اگر ترس از درد تنها چیزی است که در راه شما قرار گرفته، خب به احتمال زیاد به شما اطلاعات غلطی داده شده است.

 

لیزر موهای زائد صورت، به پوست آسیب نمیرساند؟

با استفاده از لیزر، تکنسین پزشکی مجوزدار قادر خواهد بود که فولیکول مو را بدون آسیب زدن به پوست شما در تمام طول درمان لیزر موهای زائد از بین ببرد. برخی افراد احساس سوزش خفیف را تجربه می‌کنند، شبیه به آفتاب‌ سوختگی ملایم، اما این مدت بیش از چند ساعت طول نمی‌کشد. تا زمانی که پیشرفته‌ترین تکنولوژی لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرد، شما می‌توانید راحت باشید و بدانید که شما سوختگی را بر روی پوست خود تجربه نخواهید کرد.

 

ابجاد زخم بر اثر لیزر موهای زائد

در اوایل به وسیله دستگاه های لیزر قدیمی همانند تاول روی پوست تفاق می افتاد، به ویژه در زمان لیزر موهای زائد برای افرادی که پوستی تیره‌ تر نسبت به بقیه داشتند. این به خاطر این بود که طول‌ موج تنها توسط رنگدانه مو جذب نمی‌شد، بلکه توسط رنگدانه پوست نیز جذب می‌شد. خوشبختانه، این مساله به کلی حل شده است و تکنولوژی لیزری امروزی بسیار بهتر و کامل تراست.

 

آیا احساس درد شدید در زمان لیزر موهای زائد خواهید داشت؟

هر شخصی درد را به گونه‌ای متفاوت تجربه میکند، احساسی که در زمان لیزر موهای زائد به شما دست می دهد خیلی کمتر از آن درد شدیدی است که شما در تصور دارید. البته بعضی از مردم احساس می‌کنند که توسط یک کش لاستیکی به طور مکرر ضربه می خورند.اما اگر شما قبلا خالکوبی یا وکس کردید به راحتی می توانید درد لیزر موهای زائد صورت را تحمل و کنترل کنید. فکر حذف موهای زائد بوسیله لیزر روی صورت ممکن است ترسناک باشد، اما چندین روش وجود دارد که شما می‌توانید قبل از جلسه خود این ناحیه را بی‌حس کنید تا احساس کنید هیچ دردی را حس نمی‌کنید.

 

آیا هنوز نگرانید!؟ یا به فکر بی حس کردن پوست خود هستید

اگر شما نگران درد شدید روی پوست خود هستید، می‌توانید برای کاهش و یا از بین بردن درد چندین کار را انجام دهید. بیشتر کلینیک‌ های لیزر موی زائد از یک اسپری خنک‌ کننده همزمان با لیزر استفاده می‌کنند که به کاهش ناراحتی و آسیب رساندن به پوست کمک می‌کند. علاوه بر این، آن‌ها به شما اسپری بی‌حس یا کرمی که می‌توانید قبل از هر جلسه لیزر از آن استفاده کنید را پیشنهاد می کنند. محصولات مشابه دیگری را نیز می توانید در داروخانه های نزدیک محل زندگی خود پیدا کنید، اما بهتر است قبل از استفاده از آن ها بر روی پوست خود با یک تکنسین پزشکی مجوزدار صحبت کنید.

قابل توجه کاربران بهبودی کامل بعد از لیزر موهای زائد صورت به طور متوسط دو روز طول می‌کشد. در حالی که بسیاری از افراد هیچ گونه عارضه جانبی را تجربه نمی کنند، اگر پوست شما حساس باشد ممکن است متوجه برخی ورم و قرمزی صورت خود بشوید. استفاده از کمپرس سرد می‌تواند به تسکین این حس کمک کند، اما به سرعت از بین می رود. در چند هفته آینده، موهای زائد شما از بین خواهند رفت چون فولیکول‌ها نابود می‌شوند، که می‌تواند منجر به خارش شود. لایه بر داری می‌تواند به سرعت بخشیدن به این فرآیند کمک کند و در نهایت احساس خارش را از بین ببرد. شما ممکن است بعد از لیزر موهای زائد صورت ، پوستتان حساس شود، و توصیه می‌شود که پس از جلسه لیزر، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *