• لیزر روشن سازی پوست
  • مزایا لیزر روشن سازی پوست
  • مدت زمان لیزر روشن سازی پوست
لیزر-روشن-سازی-پوست

لیزر روشن سازی پوست

امروزه روش های روشن کردن پوست و سفید شدن پوست بدن مثل از بین بردن لکه های تیره، به لطف پیشرفت های اخیر در فن آوری لیزر، ممکن شده است.

از همان جلسه ی اول درمان، پوست شما شروع به روشن تر شدن می کند و لکه های سیاه و یا قهوه ای، شروع به ناپدید شدن می کنند و همزمان پوست صورت و یا هر ناحیه ی دیگر از بدن تحت درمان با لیزر، روشن تر و لطیف تر می شود.
در مورد پوست های خیلی تیره، ابتدا لایه های رویی پوست که از ملانین انباشته شده است، برداشته می شود تا پوست به تدریج روشن تر شود. هرچند بلافاصله پس از روشن شدن پوست صورت و بدن، نواحی روشن تر پوست قابل مشاهده است، اما میزان روشن شدن پوست به حضور غلظت های کمتر ملانین در اپیدرم بستگی دارد. بنابراین، در موارد پوست های تیره، روند روشن تر شدن پوست، اغلب به شکل روشن شدن لکه های پوست انجام می شود و کل ناحیه ی سطح پوست به طور یکنواخت روشن نمی شود، چون در این موارد، ناحیه ی مورد نظر از پوست، لزوما به طور یکنواخت از ملانین پوشیده نشده است.
روش سفید شدن پوست بدن ، به مرور زمان، شما را از شر تیرگی غیر طبیعی پوست راحت می کند. نواحی و یا لکه های تیره ی پوست شما به دلیل تولید بیش از حد ملانین در پوست در اثر عوامل مختلفی در طولانی مدت ایجاد شده اند. از جمله ی این عوامل می توان به نور خورشید و افزایش سن اشاره کرد.


با استفاده از سیستم های IPL و لیزر های پیشرفته ی ما، که دستگاه های پرتودرمانی به صورت غیر تهاجمی هستند، می توانیم به طور موثر انواع مشکلات تجمع رنگدانه های سطح پوست از جمله کلوآسما، ملاسما، لکه های پیری، لکه های کبدی و سطوح تیره ی ناصاف پوست در اثر تولید بیش از حد ملانین در اپیدرم پوست را برطرف کنیم

انرژی نور ساتع شده از لیزر و سیستم های IPL، ملانین موجود در ناحیه ی تجمع یافته را مورد هدف قرار می دهد. ملانین، نور را جذب می کند و گرم شده و از طریق دو راه ممکن که در زیر به آنها اشاره شده است، از پوست جدا می شود:
1. بخشی از ملانین به دلیل فعالیت نور شدید پالس دار، به قطعات میکروسکوپی تخریب می شود و از طریق سیستم دفاعی بدن، گردش خون و سیستم دفعی، خارج می شود.
2. به دلیل فعالیت نور شدید پالس دار، بخش های دیگر ملانین در ابتدا تیره تر شده و به شکل لایه ی تیره ی باریکی بر روی پوست شکل می گیرد. سپس طی یک دوره ی طبیعی 3 تا 7 روزه، برای لکه های کوچک و زمان طولانی تر دو هفته یا بیشتر برای لکه های بزرگتر، و همچنین بسته به شدت و ضخامت ملانین تجمع یافته در اپیدرم پوست، لایه ی تیره شده، پوسته پوسته شده و می ریزد و یک رد خیلی کوچکی از خود برجای می گذارد. فرد مراجعه کننده برای این روش درمانی، باید صبور باشد و با تغییرات ایجاد شده در اپیدرم خود کنار بیاید و از دستورات درمانی پزشک پیروی کند. در نهایت، پوست بازسازی و جوان شده و می توان با استفاده از این روش درمانی نتایج بسیار خوبی به دست آورد.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر زیبایی متنوع به‌صورت سفارشی، بسته به درمان مورد نیاز و جنس و ظاهر پوست درمان مناسب را، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

 

مزایا لیزر روشن سازی پوست

مانند همه ی روش های درمانی زیبایی، مزایا و معایبی در رابطه با روش روشن کردن پوست و سفید کردن زیر بغل با لیزر وجود دارد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هنوز به این فکر می کنید که آیا استفاده از روش روشن کردن پوست با لیزر برای شما مناسب و بهترین روش است، در زیر به دلایل انتخاب این روش اشاره شده است.

• می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد. سفید کردن زیر بغل و دیگر نواحی بدن با لیزر، یکی از موثرترین راه ها برای روشن کردن لکه های تیره ی پوست است.
• نسبت به روش های درمانی دیگر، نتایج سریع تری به دست خواهد آمد. این امر به این دلیل است که انرژی حاصل از شدت بالای نور، به آسانی توسط ملانین جذب می شود، که به سرعت موجب تخریب آن می شود.
• باعث بهبودی کیفیت پوست می شود. صرفنظر از این که از شر لکه های تیره ی پوست خود راحت خواهید شد، ظاهر شما نیز بهبود یافته و می توانید احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.
• می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.


روش لیزر و یا IPL برای سفید کردن پوست، باعث ایجاد پوستی سالم و زیبا با رنگ طبیعی می شود. این روش درمانی همچنین موجب افزایش تقریبا 40% در کلاژن می شود، خطوط صورت را برطرف می کند و باعث بازیابی رطوبت از دست رفته ی پوست می شود.

مدت-زمان-لیزر-روشن-سازی-پوست

مدت زمان لیزر روشن سازی پوست

پوست های مختلف به درجات مختلف روشن تر شدن نیاز دارند. به طور کلی، یک فرد به طور متوسط به 3 تا 5 جلسه ی درمانی برای روشن تر شدن پوست توسط لیزر و یا IPL نیاز دارد. برای به دست آوردن نتایج مطلوب از این روش، جلسات درمانی باید با فواصل تقریبی 4 تا 6 هفته انجام شوند.


برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و مراجعه برای درمان، توصیه می شود که ابتدا با کلینیک تماس بگیرید و برای جلسه ی مشاوره وقت بگیرید. طی جلسه ی مشاوره، نوع روش درمانی مخصوص شما تعیین می شود.