دانستنی های لیزر

تعداد جلسات و قیمت لیزر موهای زائد

تعداد-جلسات-و-قیمت-لیزر-موهای-زائد

آیا از اصلاح و اپیلاسیون برای رفع موهای زائد خسته شده اید؟ لیزر موهای زائد یک روش درمانی خاص برای رفع موهای زائد به مدت طولانی می باشد که حجم موهای زائد، در جلسات اول کاهش پیدا می کند و نازک شده و در نهایت از بین می رود، لیزر برای مدت زمان زیادی خیال شما را از رشد مجدد موهای زائد راحت می کند.

 

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک تکنیک غیر تهاجمی که یک پرتو متمرکز نور تولید می کند. سپس این نور توسط ملانین مو جذب می شود و در آنجا به گرما تبدیل می شود. پس از آن، گرما به فولیکول های مو که مسئول تولید تارهای مو هستند، آسیب می رساند. در نتیجه پس از چندین جلسه سبب حذف دائمی موهای زائد می شود.

اگر در انجام لیزر، اقدامات احتیاطی و تنظیمات صحیح دستگاه استفاده شود ، لیزر موهای زائد نیز کمترین آسیب را به نسبت روش های دیگر رفع موهای زائد به پوست وارد می کند. (در حالی که در روش های دیگر موها به صورت موقت حذف می شوند و استرس و فشار مکرری را به منطقه پوستی تحویل می دهند که ایده آل نمی باشد).

همانطور که در طول مشاوره قبل از لیزر برای شما توضیح داده می شود (این مشاوره گام مهمی است که همیشه قبل از انجام لیزر موهای زائد توصیه می شود!) ، این روش با استفاده از نوع خاصی از لیزر که رنگدانه یا رنگ تیره مو را هدف قرار می دهد کار می کند، سپس فولیکول های مو را تخریب و به خوبی از بین می برد.

همچنان که لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد ، انرژی نور به گرما تبدیل می شود و این گرما به طور انفرادی به سلولها و فولیکول مو که باعث رشد مو می شود می تابد و در نهایت این گرما باعث حذف موهای زائد شما می گردد. این سلول ها بسیار نزدیک سلول های رنگدانه موجود در موها هستند و باعث ریزش موها بدون بازگشت می شوند. به دلیل اینکه لیزر رنگدانه را هدف قرار می دهد ، بهترین کاندیداها برای لیزر موهای زائد موفقیت آمیز ، افرادی با موهای تیره و پوست روشن تر هستند.

به طور کلی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه های جدید امکان لیزر برای افرادی که موی روشنی دارند نیز مهیا شده است ، اما جلسات لیزر این افراد بیشتر از افرادی است که موهای تیره و پوست روشنی دارند، زیرا هیچ رنگدانه کافی برای لیزر وجود ندارد که به طور موثری مورد هدف قرار گیرد، ولی در کل می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند و نتیجه بگیرند.

 

لیزر-موهای-زائد-پوست-تیره

افرادی که مو و پوست تیره دارند نیز به لطف پیشرفت دستگاه های جدید می توانند از لیزر موهای زائد بدون هیچ مشکلی استفاده کنند، دستگاه لیزر Nd:YAG بسیار برای این افراد مناسب می باشد که به راحتی می تواند برای افرادی با ترکیب موهای تیره و پوست تیره استفاده شود.

 

مزایای-لیزر-موهای-زائد 

مزایای لیزر موهای زائد

همه ما از داشتن موهای زائد خسته شدیم، از پاها گرفته تا صورت و زیر بغل ، برای از بین بردن موهای زائد باید ساعت‌ها از عمر خود را صرف اصلاح، اپیلاسیون کنیم.  لیزر موهای زائد با انتشار پالس هایی از نور بسیار متمرکز به طور مستقیم در فولیکول های مو کار می کند. سپس فولیکول ها گرما را از آن نور جذب می کنند ، که این باعث از بین رفتن موها می شود.

به عنوان روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای از بین بردن مو ، فواید زیادی دارد:

دقت بالا: در لیزر موهای زائد اشعه لیزر با دقتی بالا به سمت فولیکول مو هدایت و آن را تخریب و نابود می کند به طوری که به بافت های مجاور آسیبی نمی رسد.

سرعت درمان بالا: اگرچه مدت زمان درمان در هر فرد بسته به اندازه منطقه مورد نظر متفاوت است، ( به طور مثال زمان لیزر صورت کمتر از زمان لیزر دست ها یا پاها می باشد ) اما سرعت لیزر بسیار بالاتر از روش های درمانی دیگر همانند اپیلاسیون وکس کردن و شیو می باشد. همچنین در طی چند هفته اول از اولین درمان خود شما نتایج (نازک شدن و کاهش حجم) را در موهای خود مشاهده خواهید کرد.

هزینه و قیمت: ممکن است شما مجبور به سرمایه گذاری مقدماتی بیشتری برای از بین بردن لیزر موهای زائد باشید، اما در دراز مدت لیزر موهای زائد برای شما به صرفه تر است زیرا شما برای اپیلاسیون ، کرم اصلاح یا ریش تراشی و وکس کردن در طول فواصل زمانی کم و تا آخر عمر باید به طور منظم هزینه کنید.

لیزر درمانی طولانی مدت است بعد از اتمام جلساتی که کلینیک برای شما تعیین می کند شما فقط کافیست هر چند ماه یکبار فقط برای تمدید به کلینیک مراجعه نمایید که خود در دراز مدت هزینه ی زیادی را برای شما صرفه جویی خواهید کرد.

درد کمی حس خواهید کرد: پس از شروع درمان شما دیگر نیازی به مقابله کردن با موهای ناخوشایند مانند آنچه که با اپیلاسیون بروز می کند ندارید، همین امر در مورد تیغ نیز وجود دارد، در افراد مختلف شدت درد متفاوت می باشد و اینکه در بعضی نقاط بدن ممکن است درد بیشتری را حس نمایید.

اما در دستگاه های جدید لیزر، این درد به صفر رسیده است و در باقی دستگاه های دیگر نیز همانند ضربه ی یک کش لاستیکی است که با کولینگ قوی دستگاه ها و استفاده از کرم ها و لوسیون ها بی حسی یا درد بسیار کمی حس خواهید کرد یا چیزی در کل حس نخواهید کرد.

در تمام نواحی بدن می توان لیزر را انجام داد: شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر نقطه از بدن انجام دهید : صورت ، پاها ، پشت ، زیر بغل ، خط بیکینی یا هر جای دیگری که موهای زائد دارید.

دیگر نگران موهای زیر پوستی نباشید: بعد از انجام لیزر موهای زائد، مو از ریشه تخریب شده و دیگر جایی برای رشد ندارد، اما بعد از شیو کردن و یا اپیلاسیون فولیکول مو هنوز سر جای خود می باشد و احتمال بالایی وجود دارد که موهایی که می خواهند دوباره رشد کند به صورت کج رشد نمایند و باعث عفونت در پوست گردند.

حتی اگر بعد از لیزر مویی نیر امکان رشد داشته باشد این مو به دلیل دقت بالای لیزر کاملا صاف و بدون کج شدن رشد خواهد کرد.

تاثیر گذاری بالایی در حذف موهای زائد دارد: اشعه لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و فولیکول موی شما را هدف می گیرد و آن را از بین می برد این فولیکول برای رشد مجدد به زمان بالایی نیاز دارد به همین دلیل لیزر موهای زائد موثرترین روش برای رفع موهای زائد شما به نسبت بقیه روش ها می باشد.

 

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بعنوان یک قانون کلی برای مراجعه کنندگان تقریباً 6-8 جلسه به طور کلی برای به دست آوردن نتایج کامل لازم می باشد البته افراد دارای موی بلوند به جلسات بیشتری به نسبت افراد دارای موهای تیره برای نتیجه گیری مناسب نیاز دارند.

به طور کلی:

موهای صورت سریعتر رشد می کنند و هر 4 هفته نیاز به درمان است.

موهای پا به آرامی رشد می کنند و ممکن است هر 12 هفته انجام شود.

گذشته از آن دو منطقه درمانی منحصر به فرد ، 8 هفته بین جلسات فاصله مناسبی است.

همچنین باید با در درمان های خود و رفتن به جلسات لیزر نظم داشته باشید تا بتوانید در مراحل مختلف چرخه رشد آنها مو را هدف قرار دهید، متوجه خواهید شد که بعد از ریختن مو از جلسه لیزر قبلی ، ناحیه صاف و بدون مو خواهد بود.

هنگامی که متوجه شدید موهایی از چرخه رشد جدید ظاهر می شوند ، زمان آن رسیده است که درمان و جلسه لیزر بعدی خود را انجام دهید.

 

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه یا قیمت لیزر موهای زائد بستگی به وسعت ناحیه ای است که می خواهید لیزر کنید هر چه ناحیه بزرگتر باشد قیمت نیز متناسب با آن بالا خواهد رفت، کاملا واضح است که هزینه لیزر پاهای شما در مقایسه با زیر بغل بیشتر است.

قیمت لیزر موهای زائد الکساندرایت در لیست زیر:

قیمت ناحیه قیمت ناحیه قیمت ناحیه
140 هزار تومان ساق 160 هزار تومان ران 300 هزار تومان پاها
80 هزار تومان بازو 80 هزار تومان ساعد 160 هزار تومان دست ها
30 هزار تومان خط ناف 70 هزار تومان شکم 70 هزار تومان گودی کمر
70 هزار تومان روی باسن 50 هزار تومان زیر بغل 120 هزار تومان بیکینی
20 هزار تومان چانه 50 هزار تومان گردن 30 هزار تومان صورت
20 هزار تومان گونه 50 هزار تومان گوش 80 هزار تومان کشاله ران

پکیج فول بادی:

ناحیه
410 هزار تومان فول کاربردی (ساق+ساعد+بیکینی+زیربغل)
480 هزار تومان فول بادی کامل (دست+پا+بیکینی+زیربغل+خط ناف+گودی کمر)
550 هزار تومان فول بادی + صورت (دست+پا+بیکینی+زیربغل+خط ناف+گودی کمر+صورت+گردن)
هر شات 200 تومان سوپرفول بادی (شات اضافی بیشتر از4000 شات)

توجه: فول بادی بر اساس استاندارد شرکت لیزر کندلا 3200 تا 3500 شات می باشد، تا 4000 شات مبلغ اضافی دریافت نمی شود، در صورتی که به علت لیزر نواحی غیر ضروری مثل کتف، دکلته و … یا به علت سایز درشت ، بیش از 4000 شات شود هر شات 200 تومان اضافه می گردد.

چه عواملی در تعیین قیمت تاثیر میگذارد:

  • مقدار حجم مو در محل لیزر به همین دلیل است که هزینه لیزر برای آقایان نسبت به خانم ها گرانتر می باشد.
  • تعداد جلسات که متخصص لیزر برای شما تعیین می کند.
  • دستگاه لیزر و مجرب بودن متخصص لیزر، نوع دستگاه نیز مهم می باشد زیرا در دستگاه های لیزر جدید شعاع لیزر بیشتر می باشد و باعث می شود لیزر با سرعت بیشتری عمل کند و جلسه لیزر شما سریع تر تمام گردد همچنین این دستگاه ها شامل خنک کننده قوی تری می باشند که درد لیزر را کاهش خواهد داد.

کاندیدای مناسب برای لیزر موهای زائد چه کسانی هستند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های جدید لیزر این امکان برای تمامی رنگ پوست و موها ایجاد شده که بتوانند لیزر موهای زائد را انجام دهند، کاندیدای ایده آل دارای خصوصیات زیر هستند:

پوست به نسبت روشن
موهای تیره و زخیم
برای افرادی که دارای انواع موی زیر هستند

برای افراد زیر نیاز به جلسات بیشتری به نسبت بقیه می باشد:

موی قرمز
موی بلوند
موهای طلایی سرخ گون
موی سفید

چه اقداماتی باید قبل از لیزر انجام دهید؟

به مراجعه کنندگان پیشنهاد میشود که تا 24 ساعت قبل از جلسه لیزر  منطقه مورد نظری که می خواهید لیزر بر روی آن انجام شود را اصلاح و شیو نمایید.

با انجام این کار بخش عمده ای از موهای سطح حذف می شود ، ( که به نوبه خود احتمال سوزش پوست را کاهش می دهد) ، اما باید به گونه ای باشد که به تکنسین اجازه دهد تا به اندازه کافی فولیکول مو را ببیند تا بداند که چه مناطقی را باید مورد هدف لیزر قرار دهد در صورتی که منطقه مورد درمان به درستی تراشیده نشود، مشاهده دقیق محل رشد فولیکول ها روی پوست سخت تر خواهد بود.

به علاوه هرگز وکس کردن قبل از لیزر ایده خوبی نیست و بهتر است محصولات مراقبت پوستی مانند کرم ها و یا روغن را استفاده نکنید .

از آرایش کردن در روز لیزر موهای زائد اجتناب کنید محل لیزر باید تمیز و بدون هیچ آرایشی باشد.

با متخصص لیزر و پزشک خود قبل از شروع درمان مشورت و صحبتی داشته باشید، پزشک بعد از بررسی پوست و موی شما تعداد جلسات شما را تعیین می کند، همچنین اگر حساسیت یا بیماری های پوستی در گذشته یا الان دارید را به پزشک خود اطلاع دهید.

4 تا 6 هفته قبل از لیزر اپیلاسیون و یا وکس کردن ممنوع! زیرا با این روش ها فولیکول مو از جای خود کنده شده و دیگر چیزی برای لیزر کردن باقی نمی ماند بهترین روش همانطور که در بالا ذکر شد شیو و اصلاح کردن با تیغ و ژیلت می باشد که فولیکول مو نیز در جای خود باقی می ماند و آماده است تا توسط لیزر حذف گردد.

اگر قبل از لیزر پوست خود را برنز کرده اید یا آفتاب گرفته اید نگران نباشید یا می توانید از دستگاه Nd Yag استفاده کنید که مخصوص پوست های تیره می باشد.

البته توصیه می شود قبل از لیزر آفتاب نگیرید و در معرض آن نباشید چون حساسیت پوست بالا می رود اما اگر باز هم برنزه کردید و مایل به انجام لیزر هستید فقط کافیست از کلینیک مورد نظر خود سوال بپرسید که آیا دستگاه نامبرده شده بالا را دارند و یا دستگاه آن ها برای پوست برنزه شما مناسب است یا خیر!

اگر در پوست خود دچار افتاب سوختگی یا تاولی شده اید بهتر از لیزر را به زمان دیگری موکول کنید چون لیزر امکان دارد این سوختگی چند برابر کند و اصلا تاثیری بر روی موی شما نگذارد.

از مصرف آنتی بیوتیک ها قبل از لیزر خودداری کنید ، زیرا آنها حساسیت به نور ایجاد میکنند ، به این معنی که پوست شما را به نور حساس می کند و منجر به سوزاندن پوست شما می شود.

بیست و چهار ساعت قبل از درمان ، الکل ننوشید.

 

 چه  اقداماتی بعد از لیزر باید انجام داد ؟

اگر  بعد از عملیات لیزر دچار لکه هایی در پوست شدید، پیشنهاد می شود برای چند روز از یک کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید نگران نباشید این لکه ها پس از چند روز از بین می رود.

همچنین توصیه می شود که 24 ساعت بعد از لیزر شدن از آفتاب دور باشید، اگر هم می خواهید به بیرون بروید و چاره ای ندارید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید چون پوست بعد از لیزر موهای زائد حساس شده است و نیاز است با کرم ضد آفتاب از آن در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت گردد.

اگر بعد از لیزر احساس درد بر روی پوست خود داشتید می توانید از کمپرسور یخ بر روی محل درد استفاده کنید، البته این مورد معمولا برای افرادی با پوست های حساس ممکن است رخ دهد.

اگر دچار تورم و قرمزی و التهاب بعد از جلسه لیزر شدید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید، این علائم بر روی پوست پس از چند ساعت رفع می شود.

بعد از لیزر موهای زائد باید به پوست خود استراحت دهید و از گرما اجتناب کنید، پس از رفتن به حمام با آب داغ و سنا خودداری کنید.

بهتر است از لوازم آرایشی استفاده نکنید که منافذ پوست بسته نشود و پوست بتواند استراحت کند .

تا آنجا که نتایج قابل مشاهده شوند ، لیزر موهای زائد نیاز به کمی تعهد دارد ، زیرا انجام فقط یک جلسه احتمالاً تفاوت چندانی نخواهد داشت.

از آنجا که مو در چرخه رشد می کند ، لازم است حداقل 5 تا 6 بار یک ناحیه را مورد هدف قرار دهید تا در مرحله رشد فعال آنها را هدف قرار دهید. جلسات معمولاً بین چهار تا شش هفته از هم فاصله دارند و معمولاً شش تا هشت مرحله طول می کشد تا حداقل 75٪ از نتیجه را بدست آورید.

 

مدت زمان نتیجه لیزر

نتایج لیزر برای اشخاص مختلف متفاوت میباشد ، اما بیشتر بیماران ریزش مو دائمی را تجربه می کنند. موهای شما فوراً از بین نمی رود. در طی چند روز یا چند هفته موها شروع به ریختن می کنند و شما نتایج لیزر را خواهد دید. می توانید با استفاده از اسکراب به این فرآیند را سرعت بخشید.

حالا ، بعد از اولین معالجه شما ، ممکن است به نظر برسد که هیچ اتفاقی نیفتاده است ، اما اینطور نیست. ریزش و رشد مو بطور طبیعی در چرخه ها اتفاق می افتد ، بنابراین لیزر موهای زائد به طور خاص در مرحله رشد مجدد فولیکول ها را هدف قرار می دهد. به همین دلیل به درمان های مکرر نیاز دارید تا به طور مداوم موهای جدید را هدف قرار دهید.

 

آیا لیزر موهای زائد عوارضی به همراه دارد؟

گرمای زیاد و لکه های پوستی: اگر اپراتور تنظیمات دستگاه لیزر به درستی انجام نگیرد امکان دارد بعد لیزر پوست شما در اثر گرمای زیاد دچار التهاب گردد که همانطور که در بالا اشاره شد فقط کافیست از لوسیون ها و کرم های ضد التهاب استفاده نمایید( مانند کرم زینک اکساید و ژل آلوئه ورا)، لکه های پوستی نیز در مواقعی ممکن است بر روی پوست ظاهر شوند که نگران نباشید بعد از چند روز از بین می روند.

آسیب به چشمها: حتما در زمان لیزر از عینک محافظ استفاده نمایید که اشعه لیزر می تواند برای چشم شما زیان بار باشد.

احساس درد و بی حسی بر روی پوست: اگر احساس درد کردید می توانید از کمپرسور یخ استفاده کنید، احساس بی حسی نیز در مواقعی امکان دارد بروز کند که نگران نباشید بعد از چند ساعت رفته رفته این حس از بین می رود.

موارد شایع پس از لیزر:

ورم و التهاب پوست
قرمزی
احساس سورش پوست

موارد نادر پس از لیزر:

زخم
سوختگی
تاول
تغییرات دائمی رنگ پوست در نواحی تحت لیزر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *